Domain Fiyatları

Panelden Domaininizi Sorgulayarak Satın Alabilirsiniz....

.com 8,5$ .net 8,5$ .org 11$ .com.tr 25$ .gen.tr 25$ .k12.tr 25$ .web.tr 25$ .biz 35$ .name 35$ .info 25$ .us 35$ .cc 35$

icon

Domain Nedir?

Domain (alan adı) web sitenizin internet üzerindeki adı ve adresidir. Bu adres olmadan internet üzerinden web sitenize ulaşılamaz. Örnek vermek gerekirse şu anda bulunduğunuz web sitesinin domaini (alan adı) domainal.web.tr.’dir.

icon

Hosting Nedir?

Hosting yada türkçe olarak Alan Adı Barındırma, Web sayfalarınızı Internet'te yayınlamak, kendinize yada şirketinize ait alan adını email olarak kullanmak için gerekli alanın kiralanmasıdır.

icon

DNS Nedir?

Domain adınız için mail server, web server gibi işlemlerin tanımlandığı yapıdır. Domain bu karmaşık yapılı dnslere yonlendirildigi zaman host edinir. Domaininizi aldınız ve bu domaini hostingle nasıl birleştiririz? Anlaştıgınız Hosting firması size dns server ip veya adreslerini verir. Örneğin : ns1.webservis.com.tr ns2.webservis.com.tr diye verir. Bunlar hosting firmasının dnsleri oluyor.Domain panelimize gidip dns server bölümünü buluyoruz . Bu bölüm panel de Genel de Nameserver diye gecer . burayı hosting firmasının dnslerine gore değiştiriyoruz ve 3-4 saat içinde domain hostta yonlenmiş oluyor.

icon

ASP ve PHP nedir?

ASP ve PHP, Server taraflı işlemler ile kullanıcıların anlık olarak talep ettiği bilgileri dinamik sayfalarda gösterebilen web sayfaları uzantılarıdır. ASP (Active Server Pages) teknoloji altyapısı Microsoft tarafından oluşturulmaktadır. PHP, ASP den %60 ila %300 daha hızlı çalışabilen dinamik sayfalar uzantısıdır. StWebHost, Linux işletim sistemi üzerinden hizmet verdiği için ASP sayfalarını desteklememektedir.